
Erasmushogeschool Brussel benadrukt belang van lerarenopleiding in de hoofdstad
Brussel, 24/09/2024 – Erasmushogeschool Brussel (EhB) ziet een positieve groei in haar lerarenopleidingen, met dit academiejaar een stijging van meer dan 20% in het aantal inschrijvingen voor de Educatieve bachelor Secundair Onderwijs. Deze groei toont aan dat de grootstad nog steeds aantrekkelijk is voor toekomstige leerkrachten.
"Studeren in Brussel biedt unieke voordelen die je elders niet vindt," zegt Bram Verdoodt, opleidingshoofd van de Educatieve bachelor Secundair Onderwijs aan EhB. "Onze leraren worden voorbereid op een toekomst waarin ze in een diverse en internationale omgeving kunnen werken. De grootstad biedt hen de perfecte setting om deze competenties te ontwikkelen en zo te voldoen aan de noden van leerlingen, scholen en de maatschappij."
Brussel als leeromgeving
De grootstedelijke context van Brussel biedt studenten niet enkel kansen om theoretische kennis op te doen, maar ook om in de praktijk te leren omgaan met diversiteit, inclusie en meertaligheid. "Onze afgestudeerde leerkrachten zijn dan ook uitstekend voorbereid om meteen aan de slag te gaan in elke context, dankzij hun brede bagage," voegt Bram Verdoodt toe.
Leen Rosiers, opleidingshoofd Kleuteronderwijs aan EhB, vult aan: "Onze stijging toont aan dat ook Brussel studenten kan aantrekken. Studenten die willen lesgeven en hun steentje bijdragen, ongeacht waar de school zich bevindt. Brussel heeft niet alleen een grote nood aan leerkrachten, het is ook een bruisende en inspirerende omgeving om in te werken.” EhB kiest er bewust voor om de Brusselkaart te trekken en studenten klaar te stomen voor de uitdagingen én kansen die de diverse grootstedelijke context biedt. "Brusselse studenten tonen trouwens ook, net als hun Vlaamse leeftijdsgenoten, een groeiende interesse in het leraarschap," merkt Rosiers op.
Werkzekerheid en toekomstperspectief
De vraag naar goed opgeleide leerkrachten in Brussel blijft hoog. Met het toenemende lerarentekort biedt een bachelordiploma in secundair onderwijs, lager onderwijs of kleuteronderwijs aan EhB gegarandeerd werkzekerheid. "We zien dat onze afgestudeerden snel werk vinden," vertelt Rosiers. "De hoofdstad heeft een grote behoefte aan leerkrachten die zich niet alleen vakinhoudelijk sterk kunnen profileren, maar ook in staat zijn om kansen te grijpen in een meertalige context van een grootstad."
Lesgeven in Brussel
Lesgeven in Brussel is fantastisch. Het diverse publiek is echt een troef, je leert zoveel bij. We moeten af van de term 'problemen in Brussel' – het is een grootstad met leerlingen van verschillende achtergronden, en als leerkracht is het cruciaal om je bewust te zijn van de factoren buiten het onderwijs die hun kansen beïnvloeden.

Julien, derdejaarsstudent tijdens een recent radio-interview bij BRUZZ.
EhB blijft dus sterk geloven in het belang van een lerarenopleiding in het hart van de stad. "Onze studenten zijn de leerkrachten van morgen, die klaarstaan om een verschil te maken, zeker in Brussel, waar de uitdagingen groot zijn, maar de kansen dat ook zijn," besluit Verdoodt. "We blijven dan ook inzetten op kwaliteit en innovatie, en zijn trots dat steeds meer studenten voor onze opleiding kiezen."