Igor De Lantsheer

Digitale spits bij RSC Anderlecht: het parcours van Igor De Lantsheer

In welk jaar behaalde je je IIM-diploma en waar heeft het leven je na je studies naartoe gebracht?

Igor: Ik behaalde mijn IIM-diploma in 2019. Tijdens mijn derde en laatste jaar kreeg ik de unieke kans om stage te lopen bij RSC Anderlecht – de club waar ik als kind al verliefd op werd tijdens mijn allereerste bezoek aan het Constant Vanden Stock stadion. Na een boeiende stage kon ik er die zomer nog twee maanden als jobstudent aan de slag. Toen vervolgens een vast jobaanbod volgde, hoefde ik daar geen moment over te twijfelen. Intussen ben ik aan mijn zevende seizoen bezig en kijk ik met veel dankbaarheid en voldoening terug op de voorbije jaren, terwijl ik met evenveel enthousiasme en goesting vooruitkijk naar wat nog komt.

Igor De Lantsheer

Hoe ziet een doorsnee werkdag er voor jou uit (of waarom bestaat die niet)?

Igor: Als verantwoordelijke voor technologie bij RSCA is geen enkele dag dezelfde. De thema’s variëren van operationele IT-zaken tot strategische projecten rond digitale innovatie. Mijn dagen bestaan uit meetings, focusblokken voor (digitale) projecten en het managen van mijn team. Op wedstrijddagen ruil ik de vergadertafel in voor het Lotto Park, waar ik samen met het IT-team zorg voor alle technische checks en procedures zodat alles probleemloos verloopt. Die variatie maakt dat geen enkele dag hetzelfde aanvoelt.

Wat is de coolste of meest uitdagende opdracht die je ooit hebt uitgevoerd?

Igor: De voorbije zeven seizoenen waren gevuld met memorabele uitdagingen. Als ik er één moet uitlichten, dan is dat de lancering van de nieuwe RSCA-app begin dit jaar. Dat project mocht ik van A tot Z mee vormgeven: van het RFP-proces tot de uiteindelijke uitrol. Het absolute hoogtepunt? Een wedstrijddag waarop tienduizenden supporters de app live gebruiken. Na meer dan een seizoen voorbereiding alles samen zien komen, geeft een bijzonder gevoel van trots.

Wat is een professionele gewoonte of aanpak die je door IIM hebt ontwikkeld en waar je nog steeds de vruchten van plukt?

Igor: Tijdens mijn IIM-studies leerde ik de waarde van structuur en planning. Onder begeleiding van docenten, maar ook door eigen experimenten, ontwikkelde ik een eciënt systeem om te studeren en te werken. Vandaag is die aanpak nog steeds de basis van mijn werk. Voorbereiding en een doordachte planning zijn cruciaal voor duurzaam succes. Hoewel de voetbalwereld soms ad hoc en onvoorspelbaar is, kun je op veel zaken wél anticiperen—van kleine details tot strategische beslissingen. Die mindset helpt me elke dag opnieuw.

Als je drie momenten uit je studies kon herbeleven, welke zouden dat dan zijn en waarom?

Igor: De eerste dag – de bootcamp. De creatieve en laagdrempelige start was meteen het signaal dat ik op de juiste plek zat. Het was een unieke manier om klasgenoten te leren kennen en de IIM-energie te voelen.

In plaats van te verwijzen naar mijn derdejaarsstage bij RSCA – wat te voor de hand liggend zou zijn – kies ik voor mijn tweedejaarsstage bij BRUCargo. Daar ervaarde ik hoe de theoretische kennis uit de lessen onmiddellijk toepasbaar en waardevol was in een echte bedrijfsomgeving. Dat gaf me het vertrouwen dat ik na IIM met een stevig fundament de arbeidsmarkt kon betreden. Bovendien was het indrukwekkend om de logistieke complexiteit achter de cargo-activiteiten op Brussels Airport te ontdekken en te zien welke innovatieve oplossingen in deze sector worden ingezet.

En tenslotte het afstuderen zelf. Na drie fijne jaren op de Bloemenhof-campus was de diploma-uitreiking de kers op de taart. Het weerzien met iedereen maakte dat moment onvergetelijk.

Wat is de grootste blunder die je ooit op professioneel vlak hebt begaan, en wat heb je eruit geleerd?

Igor: Een allesomvattende blunder heb ik (gelukkig) nog niet gemaakt, maar in de technologische wereld loopt er natuurlijk wel eens iets mis: afhankelijkheden van derde partijen, onverwachte storingen… Deze situaties leerden me enorm veel. In een omgeving waar elk detail door een groot publiek wordt opgemerkt, is snel schakelen cruciaal: eerst de continuïteit veiligstellen, dan helder communiceren en opvolgen. Die momenten zijn waardevolle leermomenten. Zonder af en toe te vallen, zou je maar een fractie leren van wat je nu meeneemt.

Wat is de beste investering die je ooit in jezelf of je carrière hebt gedaan? Zonder twijfel: de keuze voor IIM.

Igor: Op mijn 22ste, na drie jaar in een andere richting waar ik mijn draai niet vond, stond ik op een kruispunt: opnieuw beginnen of gaan werken. Een tip van een vriend over IIM gaf de doorslag, en al na de eerste dagen wist ik dat ik juist zat. Daarnaast geloof ik sterk in het opzoeken van ongemak. Groeien betekent uit je comfortzone stappen, zowel tijdens je studie als in je carrière. Die momenten hebben me telkens een stap verder gebracht.

Als je werkleven een filmtitel zou hebben, welke zou dat dan zijn?

Igor: Rush Hour. Het tempo bij RSCA ligt hoog: strakke deadlines, opeenvolgende wedstrijden en een club met een rijke geschiedenis. Toch is er altijd ruimte voor humor en sterke collegiale banden, wat het werk extra voldoening geeft.

Wat is de meest waardevolle carrièreles die je tot nu toe hebt geleerd?

Igor: Groeien kost tijd. Aan het begin van je loopbaan voel je vaak de drang om snel te presteren en jezelf te bewijzen. Maar je hebt het voorrecht om fouten te maken en daarvan te leren. Je hoeft niet meteen perfect te zijn. Gebruik die eerste jaren om je rugzak te vullen met ervaringen en verhalen waar je later met plezier op terug kan kijken.

Welke grote plannen en ambities heb je nog in het leven?

Igor: Het verhaal dat we met alle teams bij Anderlecht schrijven is nog lang niet af. Ik wil supporters blijven serveren met nieuwe technologie en digitale belevingen. Daarnaast wil ik me verder verdiepen in de brede wereld van technologie, die continu en razendsnel evolueert. Er liggen nog veel niches om te ontdekken en daarin wil ik de komende jaren mijn stempel drukken. Privé wil ik ook meer van de wereld zien. Een droomreis naar Japan, om de cultuur en samenleving te ontdekken, staat bovenaan mijn lijst.

Met welke woorden zou jij potentiële studenten overtuigen om voor IIM te kiezen?

Igor: Als een klassieke studierichting je niet ligt en je zoekt een echte uitdaging, dan is IIM perfect. De mix van creativiteit, business en innovatie geeft je niet alleen brede kennis, maar helpt je ook om je passie en motivatie voor een latere carrière te vinden.

Welke raad zou je geven aan studenten die nu in de opleiding zitten?

Igor: Geniet van deze drie intense jaren. Het is een unieke opleiding met veel variatie en kansen, waar je later met dankbaarheid en mooie herinneringen op terug zal kijken.

Wie van je medestudenten zou je graag in dit interview terugzien en waarom?

Igor: Zonder twijfel Matthias Schelfhout. Hij was degene die me destijds op IIM wees en zo een bepalende rol speelde in mijn studiekeuze. Onze goede band van toen is er vandaag nog steeds.