Het handelen van pedagogisch coaches en coördinators in het brede veld van de gezinsondersteuning, de kinderopvang en de buitenschoolse opvang wordt sterk beïnvloed door het persoonlijk perspectief. Ideeën over educatie, de professionele rol en het kindbeeld beïnvloeden ons in de manier waarop we in relatie treden met kinderen, ouders en collega’s. Heel wat coaching is echter doel- of probleemgestuurd met een focus op het gedrag. Waarom we op een bepaalde manier handelen blijft vaak onbewust.
Ben je op zoek naar een vorm van coachen die zorgt voor duurzame verandering in de pedagogisch praktijk? Narratieve coaching gaat uit van het belang van het persoonlijk verhaal voor de professionele ontwikkeling.
In dit traject gaan we, in 6 sessies, concreet aan de slag met Vertel ‘es: een doos voor narratieve coaching ontwikkeld via praktijkgericht wetenschappelijk onderzoek. Vertel ‘es ondersteunt jou als coach, begeleider of ondersteuner. Vanuit dialoog, ontmoeting en een sterke relatie faciliteert Vertel ‘es het exploreren van waarden en het reflecteren vanuit verhalen.
Wat leer je
- De coach positioneert narratieve coaching, als vorm van derde generatie coaching, ten aanzien van andere vormen van coaching.
- De coach kent de basisbegrippen van narratieve coaching.
- De coach reflecteert over de eigen basishouding en vaardigheden via intervisie.
- De coach past een narratief coachingstraject toe in de praktijk via de vertel ‘es methode.
- De coach duidt het belang van narratieve coaching voor de pedagogische praktijk.
Lesgevers
Kaat Verhaeghe en Geert De Raedemaeker
Lesprogramma
Deze opleiding start in oktober 2023 en eindigt in mei 2024 (6 sessies van 4 uur).
Sessie 1: basis narratieve coaching + kennismaking vertel ‘es (13u tot 17u)
(okt 2023)
Sessie 2: voorbereiding gesprek 1: ‘vertel ‘es’ (13u tot 17u)
(dec 2023)
Sessie 3: intervisie ‘gesprek 1’ + voorbereiding gesprek 2: thematische verdieping (13u tot 17u)
(feb 2024)
Sessie 4: intervisie ‘gesprek 2’ + voorbereiding gesprek 3: het verhaal in het hier-en-nu
brengen (13u tot 17u)
(mrt 2024)
Sessie 5: intervisie ‘gesprek 3’ + voorbereiding gesprek 4: persoonlijke-professionele
identiteit (13u tot 17u)
(apr 2024)
Sessie 6: intervisie ‘gesprek 4’ en reflectie volledige coachingstraject (13u tot 17u)
(mei 2024)