Sinds Web 2.0 is onlinecommunicatie meer dan ooit tweerichtingsverkeer. Het klassieke zender-ontvangermodel heeft zijn beste tijd gehad: surfers laten zich niet meer bedelven onder informatie. Ze gaan er gewoon zelf mee aan de slag en genereren hun eigen content die ze delen met de rest van de wereld.
Je leert informatietechnologie inzetten bij het zoeken, verzamelen, archiveren, actualiseren en analyseren van informatie. Dat vergt in veel gevallen andere programma's dan een tekstverwerker. In de cursus Computer Assisted Reporting leer je hoe je informatietechnologie functioneel aanwendt bij nieuwsgaring en publicatie, hoe je professioneel blogt, hoe je werkt met RSS-feeds en hoe je Wikiwijs wordt.
Je leert nieuwe communicatiekanalen gebruiken zoals Twitter, Wikipedia, YouTube, corporate en personal blogs, pod- en videocasting, Wiki's, sociale netwerken, RSS of automatische distributie van online nieuws. Praktische toepassingen in deze workshops zijn een professionele blog aanmaken, RSS-feeds gebruiken en online monitoring.
Kortom je leert nieuwe informatietechnologie toepassen in research en bij publicaties, de do's-and-don'ts en handenvol praktische tips.
Voorbeelden:
Controleer de betrouwbaarheid van websites door te kijken door wie ze zijn geregistreerd.
Zoek via Google, Translate en Google News wat over België in Koreaanse kranten wordt geschreven. Vind alle laatste tweets over Bart De Wever uit de regio Namen. Via Twitter kun je ook heel snel een ooggetuige van een bomaanslag of aardbeving vinden.
Vind in een oogopslag de privé gegevens (adres, gsm, e-mail, etc) van Elio Di Rupo.
Bekijk de jaarrekeningen van het bedrijf waarvan je de CEO gaat interviewen.
De docent, Karel Platteau, is:
- adjunct van de directeur van het Fonds Pascal Decroos,
- hoofdredacteur Mediakritiek (de online reflectiekamer voor de Vlaamse media),
- oprichter van het You Tube kanaal JournalismOnline,
- adjunct hoofdredacteur van Wobbing Europe (site ter promotie van de openbaarheidsregelgeving),
- lid Raad van Bestuur van de Nederlands-Vlaamse Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ),
- lid Algemene Vergadering van Scriptie vzw.
Toelatingsvoorwaarden
Om deel te kunnen nemen aan deze cursus dien je te beschikken over basis computervaardigheden. Er is slechts ruimte voor twintig deelnemers.
Attest
Na het beëindigen van de opleiding ontvangt de cursist een attest.
Programma
De cursus omvat vier avondmodules telkens van 19 tot 22 uur:
De lessen vinden plaats op
- Maandag 7 mei 2012, 19 tot 22 uur
- Woensdag 9 mei 2012, 19 tot 22 uur
- Maandag 14 mei 2012, 19 tot 22 uur
- Woensdag 16 mei 2012, 19 tot 22 uur
Kosten
De cursus Computer Assisted Reporting kost 150 euro. Je kunt ook opleidingscheques gebruiken voor deze cursus.
Lees hier de betalingsvoorwaarden. Inschrijven is mogelijk via onderstaande link.
Inschrijven
De opleiding vindt plaats als er zich minimaal tien personen inschrijven.
